Uute õpilaste vastuvõtt kooli toimub igal aastal juunikuu alguses (täpsem info kuupäevade kohta igal aastal eraldi kooli kodulehel). Kooli võtab vastu õpilasi vastuvõtukomisjon, kes hindab õpilase sobivust ja vajadust õppida kuulmis- ja kõnepuudega laste koolis.

Selleks esitab lapsevanem kooli direktorile taotluse ja järgmised dokumendid hiljemalt sama aasta maikuu lõpuks:
1) õpilase või koolieelses lasteasutuses käiva lapse isikut tõendava dokumendi (selle puudumisel sünnitunnistuse või -tõendi) ärakiri;
2) vanema isikut tõendava dokumendi ärakiri;
3) õpilase või koolieelses lasteasutuses käiva lapse individuaalse arengu jälgimise kaart;
4) väljavõte tervisekaardist;
5) õpilase puhul kooli koostatud ülevaade eelnevate õppeaastate õpitulemustest (väljavõte õpilasraamatust) ja klassitunnistuse ärakiri;
6) logopeedi tõend või kõne iseloomustus;
7) lastepsühhiaatri tõend (kehtib 1 aasta) või teatise õpilase tervisliku seisundi kohta ja õppe läbiviimiseks  vajalike tingimuste kirjeldus;
8) kõrvaarsti tõend (kuulmispuudega lapsel ka audiogramm);
9) silmaarsti tõend;
10) rehabilitatsiooniplaani olemasolul selle ärakiri;
11) Rajaleidja koolivälise nõustamismeeskonna otsus.

Vastuvõtukomisjon võib vajadusel korral soovida näha täiendavaid dokumente ja spetsialistide hinnanguid õpilase või koolieelse lasteasutuses käiva lapse arengu täpsustamiseks.

Esitatud dokumentide ja lapsega toimunud vestluse põhjal teeb vastuvõtukomisjon soovituse lapse õppima asumise kohta kuulmis- ja kõnepuudega laste koolis. Vestlus lapsega toimub lapsevanema juuresolekul.

2) vanema isikut tõendava dokumendi ärakiri;
4) väljavõte tervisekaardist;
6) logopeedi tõend või kõne iseloomustus;
8) kõrvaarsti tõend (kuulmispuudega lapsel ka audiogramm);
9) silmaarsti tõend;
10) rehabilitatsiooniplaani olemasolul selle ärakiri;
11) Rajaleidja koolivälise nõustamismeeskonna otsus.